Team van het decennium

Ook de laatste twee posities in ons elftal van het decennium zijn inmiddels ingevuld. Augusto Alves Da Silva en Dirk Mathyssen krijgen de eer om onze aanvalslinie te fungeren. Danté Walen De Keyser en Jimmy Fockaert kwamen net te kort om hun stekje op te eisen. Hieronder gaan we iets dieper in op alle spelers en trainers en hun verdienste het voorbij decennium.

Bernd Brughmans is één van de vier jeugdproducten in ons elftal. Brughmans maakte al in 2007 zijn debuut voor Cappellen; in de eerste periode onder Bart De Roover. In totaal speelde Brughmans 207 wedstrijden voor Cappellen FC. Brughmans werd tweemaal kampioen. In 2012 in bevordering en in 2015 in derde klasse. Inmiddels speelt Brughmans bij Thes. Volgend jaar wordt hij prof bij Lierse Kempenzonen.

Bart Van Zundert speelde tussen 2011 en 2014 68 wedstrijden bij Cappellen. Daarin scoorde hij vijf keer. Samen met Brughmans speelde Van Zundert in 2012 dus kampioen in bevordering. Al miste hij de kampioenenwedstrijd in Veldwezelt wel wegens een schorsing.

Bryan Van Den Bogaert is het tweede jeugdproduct. Als 19-jarige maakte hij in 2010 zijn debuut tegen Aalst. Drie jaar later had hij 83 wedstrijden en één titel op de teller staan.

Maxim Volant is het volgende jeugdproduct in ons team van het decennium. Volant maakt sinds het kampioenenjaar 2014-2015 deel uit van de geel-rode A-kern. Vijf jaar later zit Volant al aan 145 wedstrijden en zeven doelpunten.

Wesley Geuens is ongetwijfeld de figuur van het voorbije decennium. Meer zelfs: hij maakte zijn debuut in 2010 en is 10 jaar later nog steeds actief bij de club. Goed voor 225 wedstrijden en 9 wedstrijden. Geuens speelde drie seizoenen bij een andere club waardoor de titel uit 2012 niet op zijn palmares prijkt. Die van 2015 uiteraard wel.

Roel Engelen kwam in 2014 bij Cappellen FC terecht en speelde dus meteen kampioen. Vijf jaar later stonden er 87 wedstrijden op zijn actief, samen met 12 doelpunten.

Robbe Kil en Maxim Van Hoydonck delen de rechtsmidden-positie. Robbe Kil kwam in 2014 over van Antwerp en pakte dus net als vele anderen uit ons team in 2015 de titel in derde klasse. Kil zit momenteel aan 195 wedstrijden en 52 doelpunten voor Cappellen FC. Maxim Van Hoydonck maakte in 2008 al zijn debuut voor Cappellen. Zes jaar later zwaaide hij na 118 wedstrijden, 24 doelpunten en een titel in vierde klasse af.

Maxim Deckers is de vreemde eend in de bijt van ons team van het decennium. Hij is immers de enige zonder titel op zijn palmares. Al dient gezegd: met 115 wedstrijden en 6 doelpunten heeft hij zeker zijn plaats in de ploeg.

Youssef Boulaouali kwam in 2012 over van de beloften van Wilrijk. Toch pakte hij al snel een plek in het elftal. In 97 wedstrijden scoorde de Spanjaard liefst 21 keer. In 2015 maakte hij deel uit van de kampioenenploeg.

Augusto Alves Da Silva had tussen 2010 en 2019 het minst aantal wedstrijden nodig om zijn plek in dit elftal te verdienen. Hij speelde enkel in het seizoen 2014-2015 voor Cappellen. In 31 wedstrijden scoorde hij toen liefst 34 keer en had zo een groot aandeel in de kampioenstitel. Net als enkele anderen was dat echter niet de enige periode van ‘Gustje’ bij Cappellen. In totaal speelde hij 130 wedstrijden waarin hij 55 scoorde.

Dirk Mathyssen belandde in januari 2014 in het Jos Van Wellenstadion, al speelde hij ook bij de jeugdreeksen van Cappellen FC. Anderhalf jaar vierde hij dus de titel in derde klasse. Met 126 wedstrijden en 50 doelpunten heeft hij meer dan zijn plaats in ons elftal.

Ten slotte mag Bart De Roover de troepen van aan de zijlijn aanvuren. De voorbije drie seizoen leidde hij Cappellen gedurende 94 wedstrijden. In zijn eerste periode tussen 2003 en 2008 deed hij dat al gedurende 174 wedstrijden. Samen dus goed voor een indrukwekkende 268 duels.